A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt. egyszemélyes tulajdonosként megemelte a Nemzeti Ingatlanfejlesztő és Lakásberuházó Zrt. (NIL) alaptőkéjét – derült ki a Cégközlönyből. Az aktus nem csekély mértékű, hiszen a 7 milliárdos tőkejuttatás azt jelenti, hogy a társaság háromnegyeddel nagyobb tőkével működhet, mint korábban. Az új, dematerializált, a korábban kibocsátottakkal azonos tartalmú és mértékű jogokat biztosító részvényeket zártkörűen hozzák forgalomba, a tőkeemelés névértéken történik.
A lépésre nyilvánvalóan már az MFB-csoport átalakulásának jegyében került sor. Az MFB által birtokolt vállalkozások köre ugyanis a kormány döntésének megfelelően – állítólag a fejlesztési források racionalizálása érdekében – tovább bővült. A bankcsoport portfólióját az Exim-Mehib, a Magyar Követeléskezelő és egy új társaság, az MFB Invest alkotja. Ez utóbbi a most friss tőkével megerősített NIL alapjain jön létre, de részben integrálja a Corvinus Zrt. befektetéseinek kezelését is.
A fejlesztési bankkal kapcsolatos változás még, hogy a jövőben az MFB gyakorolja a tulajdonosi jogokat a Regionális Fejlesztési Holding, a Hitelgarancia és az ehhez tartozó Start Garancia-alap fölött. A tervek szerint azonban a Corvinus befektetési portfólióját a csoporton belül más veszi át, így a társaság az idén új profillal folytathatja tevékenységét.
