BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felvásárolták a Kabai Tápot

2007. február 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A holland Cehave Group felvásárolta a takarmányok előállításával foglalkozó, eddig a HAGE-csoporthoz tartozó Kabai Táp Zrt.-t. A kabai üzemben jelenleg évi 95 ezer tonna kész takarmányt és koncentrátumot állítnak elő, az új tulajdonos azonban 2009-ig 140 ezer tonnára akarja felfuttatni a termelést – mondta lapunknak Muzsek András, a részben a Cehave Group érdekeltségébe tartozó Vitamex Kft. ügyvezetője, aki hamarosan a Kabai Táp ügyvezetője is lesz.
A holland Cehave Group elsősorban kérődzők, sertések, szárnyasok és lovak takarmányának előállítására specializálódott, s Hollandiában az évi 2,5 millió tonna állati takarmány gyártásával piacvezető pozíciót mondhat magáénak. A cégnek Hollandián kívül Belgiumban, Németországban, Lengyelországban és Kínában vannak gyárai, illetve jelenleg épít egy üzemet Ukrajnában. A Kabai Tápot 1994-ben alapította a HAGE Hajdúsági Agráripari Zrt. és a Kabai Agrárvállalkozók Szövetkezete. A társaság 1997 óta a HAGE tulajdonában volt, s elsődleges feladata a csoport sertésintegrációjához tartozó telepek takarmányellátása, míg a szabadpiacon elsősorban intenzív baromfitakarmányokkal van jelen.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet