A Raiffeisen Bank (amely a legújabb célpontja volt az adathalászoknak) újra elindította DirektNet szolgáltatását. A hitelintézet hangsúlyozta, hogy az illetéktelenek nem a banki honlapot, illetve internetes rendszert támadták meg, hanem közvetlenül az ügyfelektől próbáltak azonosítókat megszerezni. A Raiffeisen haladéktalanul letiltotta azon ügyfelek azonosítóit, akik jelezték, hogy a megtévesztő e-mail hatására megadták azokat, emellett ellenőrizte a november 27-én délután hat óra után adott megbízásokat. A bank letiltatta a hamis adatbekérő oldalt, a beérkező megbízásokat pedig fokozott kontroll alá veti, és figyeli az illetéktelen belépési kísérleteket. Az eddig rendelkezésre álló adatok szerint – hangsúlyozta a pénzintézet – ez a csalási kísérlet gyakorlatilag eredménytelennek minősíthető.
