Az Erste Bank Hungary tegnapi rendkívüli közgyűlésén elfogadta a pénzintézet alaptőkéjének 14 milliárd forinttal való felemelését. Az igazgatóság javaslata alapján a tőkeemelésre zárt körben, új részvények kibocsátásával kerül sor, az új részvényeket teljes egészében a fő tulajdonos Erste Bank AG jegyzi le. Kisbenedek Péter elnök-vezérigazgató elmondta: a lépést a pénzintézet dinamikus növekedése teszi szükségessé. A közgyűlés nemcsak a mostani tőkeemelésre adta áldását, hanem felhatalmazta az igazgatóságot további tőkeemelésekre is. A cél egyébként az, hogy a bank, amellett hogy tovább erősíti hazai pozícióit, tartani tudja a saját tőkére vetített megtérülés (ROE) 25 százalék körüli szintjét is.
