BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőkét emel az Erste Bank Hungary

2006. szeptember 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Erste Bank Hungary tegnapi rendkívüli közgyűlésén elfogadta a pénzintézet alaptőkéjének 14 milliárd forinttal való felemelését. Az igazgatóság javaslata alapján a tőkeemelésre zárt körben, új részvények kibocsátásával kerül sor, az új részvényeket teljes egészében a fő tulajdonos Erste Bank AG jegyzi le. Kisbenedek Péter elnök-vezérigazgató elmondta: a lépést a pénzintézet dinamikus növekedése teszi szükségessé. A közgyűlés nemcsak a mostani tőkeemelésre adta áldását, hanem felhatalmazta az igazgatóságot további tőkeemelésekre is. A cél egyébként az, hogy a bank, amellett hogy tovább erősíti hazai pozícióit, tartani tudja a saját tőkére vetített megtérülés (ROE) 25 százalék körüli szintjét is.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet