BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárd is lehet a teljes kárösszeg

2006. szeptember 24. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szakértők szerint a városban és a magántulajdonban okozott kár, az állandó rendőri készültség költségeivel együtt, akár a félmilliárd forintot is elérheti. Az első kissé túlzónak tűnő becslést más megvilágításba helyezheti, hogy az MTV-székháznál a már felmért károk az eredetileg számított 100 helyett 230 millió forintra rúgnak. Az összegben – az MTV közleménye szerint – szerepel több autó, az informatika, a létesítményüzemeltetés, a biztonsági rendszerek, a rendszertechnika és az archívum sérülése, illetve megsemmisülése. A közterületben okozott károkat az első napok után 40–50 millió forintra tették, de információink szerint azóta ez az összeg is emelkedett (a felmérés még mindig nem fejeződött be teljesen).
Minden érintett problémája, hogy ki téríti meg majd a vandalizmus által okozott károkat. Az elmúlt napokban szóba került, hogy a katasztrófaalaphoz kellene nyúlni, de biztosan be kell segíteni költségvetési forrásokból is. A legrosszabbak persze a magánszemélyek kilátásai: a biztosítók ugyan egyelőre fogadják a kárbejelentéseket, de a szerződések szerint zavargások és tüntetések esetén nem kötelesek fizetni. Gyanítható, hogy végül a benyújtott kárigény nagyságán és az egyes társaságok üzletpolitikai döntésén múlik, ki úszhatja meg komolyabb anyagi veszteség nélkül. Persze vesztesége annak is lesz, akinek méltányosságból fizet a biztosítója: a kárrendezésnél ugyanis jelentős összeget vonna le például a személygépkocsinál avulás címén.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet