A Magyar Nemzeti Bank (MNB) legfrissebb jelentése szerint júliusban a cégek forint-hitelállománya 77,1 milliárd forinttal nőtt, miközben a devizahitelek esetében majdnem 30 milliárd forintnyi volt a csökkenés. Utóbbi azonban a jegybank szerint csak az árfolyamváltozást tükrözi, amennyiben ugyanis a számokat megtisztítják ennek hatásától, akkor közel 90 milliárd forintot tenne ki a növekedés. A lakosság devizahitel iránti keresletének nagyságát jól jelzi, hogy a magánszemélyek devizában jegyzett kölcsönei még így is 20,1 milliárd forinttal tudtak nőni. Az árfolyamok változását figyelembe véve itt 86 milliárdos lett volna a bővülés. (A számokból nyilvánvaló, hogy a „deviza” megjelölés jelentősen eltérő összetételt takar a cégeknél és a lakosságnál.) A lakossági forinthitelek állománya ezzel együtt egy éve nem látott ütemben nőtt. Ez azonban valószínűleg csak a szezonális hatásokat mutatja.
A betétek terén nincs büszkélkedni valója a lakosságnak. A szektor által a monetáris pénzügyi intézményeknél elhelyezett megtakarítások állománya ugyanis 40,9 milliárd forinttal csökkent. Hosszú idő óta először a devizabetétek állománya is mintegy tízmilliárd forinttal mérséklődött (az átértékelés persze nyilvánvalóan jelentősen módosít ezen a képen is). Időközben – folytatva a korábbi nem túl egészséges tendenciát – a vállalatok bankbetéteinek állománya 65,4 milliárd forinttal nőtt.
