A Deloitte tanácsadó cég legutóbbi felmérése szerint nő az érdeklődés a közép-európai befektetések iránt, s ez a trend a jövőben még tovább erősödhet. A jelenség egyik oka, hogy több befektető lépett már ki meglévő alapokból, ők pedig új régiókat keresnek portfóliójuk diverzifikálása érdekében. A kockázati tőkével foglalkozó szakemberek várakozásait vizsgáló legfrissebb tanulmányból az is kiderül, hogy a Közép-Európában aktív alapok ma már nagyobbak és szofisztikáltabbak, tevékenységüket nagyobb mértékben finanszírozzák hitelfelvételből, mint két évvel ezelőtt. Bár továbbra is központi helyet foglalnak el az új befektetések, a várakozások szerint magasabbak lesznek a hozamelvárások és erősödni fog az első részvénykibocsátások (IPO-k) és a másodlagos kivásárlások szerepe.
