BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felfutott a pénzváltók forgalma

2006. július 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzváltók természetesen abban érdekeltek, hogy minél később térjen át Magyarország a közös európai fizetőeszközre – mondta el lapunk kérdésére Madarász Gyula, az Exclusive Change igazgatója. A társaság forgalmának ugyanis mintegy 70 százalékát az euróváltási ügyletek adják. Ezek kiesése – érzékeltette a helyzetet Madarász – azt jelentené, hogy 180 üzletükből legfeljebb 25-30 maradhatna meg. Az Exclusive persze igyekezne kihasználni a más területekben rejlő lehetőségeket, de az esetleges profilváltásról az igazgató szerint ugyanúgy korai beszélni, mint az euró bevezetéséről, erre ugyanis még vagy hét évig készülhetnek a piac szereplői. Jelenleg a pénzváltók kifejezetten elégedettek, az eddigiek alapján ugyanis egyértelműen úgy látszik, hogy az idei év a forgalom és a nyereség szempontjából is jobb lesz a tavalyinál. Az elmúlt hónapok sem voltak rosszak, de az utóbbi héten kifejezetten meglódult a turizmus. Szinte abban a pillanatban érezhető volt a felfutás, ahogy véget ért a labdarúgó-világbajnokság. Madarász szerint a fapados járatok is erősen éreztetik hatásukat, de a fellendülést a jó időjárás is segíti.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet