BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozsonyból is felszállhat a Wizzair

2006. július 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pozsonyi M. R. Stefánik repülőtérről jövőre a magyar Wizzair fapados légitársaság is indíthatja járatait. A Wizzair Pozsonyból 13 járat indítását tervezi, többek között olyan városokba is, ahová Pozsonyból napjainkban nem repül egyetlen társaság sem – mondta Milan Kajan, a repülőtér igazgatótanácsi elnöke, aki példaként Stockholmot, Malmőt, Liverpoolt és Dortmundot említette. Az M. R. Stefánik repülőtér privatizációjának ügyében augusztus 14-éig kell döntenie a szlovák versenyhivatalnak. Mint emlékezetes, a Dzurinda-kormány az osztrák–szlovák TwoOne konzorciumot hozta ki a reptér 66 százalékának magánosítására kiírt pályázat győzteseként, a potenciális tulajdonos 11,42 milliárd szlovák korona (mintegy 80 milliárd forint) vételárat ajánlott fel.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet