A belföldi idegenforgalmat az Új egyensúly program több tervezett intézkedése egészen közvetlenül is érinti. A parlamenthez benyújtott javaslat szerint az üdülési csekkeket kizárólag üdülési és ahhoz kapcsolódó étkezési szolgáltatásra lehetne beváltani. A meglehetősen szigorú korlátozáson (a csekkek felhasználási lehetősége éppen az idén bővült ki jelentősebben) két honatya is enyhítene.
A benyújtott módosító indítványok szerint: a csekkeket csak belföldön lehessen elkölteni, de azt elfogadhassák rekreációs, az egészség megőrzését célzó szolgáltatásokra is. Ezeket a területeket egyébként nem csak az üdülési csekk felhasználásának korlátozása sújthatja. A kormány elképzelései szerint az egészségpénztárak a továbbiakban is nyújthatnak kiegészítő egészségbiztosítási és úgynevezett életmódjavító szolgáltatásokat, de utóbbiak nem részesülnek adókedvezményben. A tagok tehát egyéni számlájukról nem költhetnek ezekre, illetve kiadásaik után adót kell fizetniük. A kényszerű bürokratikus ügyintézés miatt azok is biztosan rosszul járnak így, akik úgy hizlalják egészségpénztári számlájukat, hogy az ehhez járó adókedvezményt nem vagy csak részlegesen tudják igénybe venni (ők egyre többen vannak, hiszen a kasszák kedvezményeket tudnak elérni a velük szerződő szolgáltatóknál). Módosító indítvány egyébként ezzel kapcsolatban is érkezett, de úgy tudjuk, hogy annak sincs meg egyelőre a szükséges támogatása a kormány részéről.
