Közzétette a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE) a 2005. évi újautó-eladások adatait, amely szerint a szervezethez tartozó, összesen 40-féle márkát forgalmazó vezérképviselet, illetve márkaimportőr cég tavaly 199 068 új személyautót értékesített, ami mintegy 4,3 százalékos visszaesést jelent az előző évihez képest. (Ez lényegében megegyezik azzal, amit lapunk az előzetes adatok alapján korábban becsült; NAPI Gazdaság, 2006. január 9., 1–4. oldal.) Bár 2005 elején az újautó-forgalmazók eleve visszaeséssel, jó esetben stagnálással számoltak, az év közepén tapasztalt 9,4 százalékos csökkenésből jócskán sikerült ledolgozniuk év végére. (A legtöbbet tavaly is Suzukiból vásároltak.) Az MGE-adatok szerint a legnagyobb arányú növekedést a négykerék-meghajtásúak (45,3 százalékkal), valamint a prémium szegmensbe tartozó személyautók és terepjárók (44,2, illetve 16,9 százalék) érték el. Növekedést mutatnak az alsóközép-kategóriás személyautók is, ám a mini- és kisautók eladásai 35,5, illetve 5,5 százalékos visszaesést mutatnak.
A kishaszonjárművek összeladásában – 20 479 autóval – 13,2 százalékos a visszaesés, de ezen belül a Land Rover például 327,3 százalékos növekedést tudott produkálni, ám a 2004-es 11-hez képest tavaly eladott 47 jármű nem tudta ellensúlyozni más márkák lemaradását. A legjobban egyébként a Ford teljesített 3400 járművel, amit a VW követ csaknem 3100-zal, a harmadik pedig a Renault lett 2345 eladott autóval. A nagyhaszonjárműveknél 7,6 százalékos a visszaesés. Ezen belül növelték azonban eladásaikat a 3,51–5 tonna összteherbírású járművek forgalmazói, hiszen a 225-ös értékesítéssel 40,6 százalékkal többet adtak el, mint egy évvel korábban. Ugyancsak növelték eladásaikat az autóbuszok, valamint a 10,01–15 tonna összteherbírású járművek forgalmazói. Új motorkerékpárokból összesen 10 102 fogyott, ami mérsékelt, 2,7 százalékos visszaesést jelent. Növekednie csak a Piaggiónak és a BMW-nek sikerült.
