BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordtermést dolgoz fel a Magyar Cukor Rt.

2005. december 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon idén összesen 3,5 millió tonna cukorrépából csaknem 500 ezer tonna cukrot készítenek a gyártók a hamarosan befejeződő kampány során, az utóbbi mennyiségből pedig rekordmennyiségűt – a tavalyinál 40 százalékkal többet –, 203 ezer tonnát a Magyar Cukor (MC) Rt. petőházi és kaposvári gyárában állítanak elő – jelentette be Fischer Béla, a társaság vezérigazgatója sajtótájékoztatón csütörtökön. Bráth Zoltán, a társaság mezőgazdasági vezérigazgató-helyettese szerint a kampány Petőházán és Kaposváron hamarosan befejeződik.
A társaság árbevétele nagyságrendileg az idén is a tavalyi 20 milliárd forint körül alakul – mondta érdeklődésünkre a vezérigazgató. A társaság két gyárában összesen 575 millió forint értékű beruházást hajtottak végre, s a karbantartási költségkeret is meghaladja a 400 millió forintot. Az elmúlt években megvalósított fejlesztéseik nyomán mindkét gyárukban lényegesen csökkent a cukorgyártás energiaigénye. A 200 kilowattóra vagy ez alatti fajlagos fogyasztással az MC Rt. két gyára az egész kelet-közép-európai térség „legtakarékosabb” üzemének számít.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet