Saját forrásból 105 millió forintért megvásárolta a veresegyházi Misszió Egészségügyi Központ ötvenszázalékos üzletrészét a Plusssz pezsgőtabletták gyártójaként ismertté vált Somody Imre vállalkozótól a város önkormányzata. Az önkormányzat örömmel fogadta az üzlet lehetőségét, mert kizárólagos tulajdonosként könnyebben képes kezelni az intézményt – nyilatkozta lapunknak Pásztor Béla, a város polgármestere. A Plusssz pezsgőtabletták révén jelentékeny vagyont szerző vállalkozó a veresegyházi önkormányzattal fele-fele arányú befektetéssel 1999-ben alapította a szakrendelőt, ahonnan elindult a modellkísérletként ismertté vált irányított betegellátás (IBR). A Medgyessy-kormány 2006-ra ötmillió főre növelte volna a modellben jelenleg részt vevő kétmillió lakos számát, ebben látva az egészségügyi reform lényegét, ám az állami számvevőszék idén tavasszal nyilvánosságra hozott vizsgálata kimutatta, hogy az IBR a jelenlegi formájában nem folytatható. Kifogásolták, hogy a rendszert megfelelő előkészítés és szakmai vita nélkül indították el, és nem fogalmazták meg előzetesen a célokat. A számvevők a program pénzügyi megalapozásával sem voltak megelégedve.
Az IBR egyelőre bővítés nélkül működik tovább, és bizonyos elemeit megszünteti, vagy országosan kiterjeszti az egészségügyi tárca. Pásztor sajnálná, ha a rendszert alapos vizsgálat nélkül végül felszámolnák, szerinte az IBR a hibák kijavításával az egészségügyi reformnak valóban az alapját képezhetné. A polgármester úgy véli, Somody nem az IBR bizonytalan jövője miatt értékesítette részesedését, mivel a vállalkozó eddig sem profitált a kht. formájában működő egészségügyi központból.
