BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felfüggesztették a metrókocsitendert

2005. november 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Késni fog az új metrószerelvények 40–50 milliárd forint értékű beszerzése, mert a pályázat első köréből kiesett egyik cég megtámadta az eddigi döntéseket – értesült a Népszabadság. A második körből kizárt spanyol CAF S. A. panasza nyomán a Közbeszerzési Döntőbizottság felfüggesztette a metrókocsitendert. A jogorvoslatot a cég azért kérte, mert szerinte a két másik társaság – a dél-koreai Hanwha-Rotem és az orosz Metrowagonmash – ajánlatát a BKV annak ellenére nyilvánította érvényesnek, hogy azokat is ki kellett volna zárni. A közlekedési vállalat a metrókocsitendert összesen 37 jármű vásárlására írta ki, a szerelvények közül huszonkettő a 2-es, tizenöt pedig a majdani 4-es vonalra kerülne.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet