A Pannon GSM Távközlési Rt. (PGSM) az első háromnegyed évben megőrizte csaknem 34 százalékos piaci részesedését – derült ki a társaság tegnapi sajtótájékoztatóján. Idén szeptember végén az egy évvel korábbinál 261 ezerrel több új előfizetőt regisztráltak a társaságnál. Kedvező változás, hogy a tavalyi 28 százalékkal szemben jelenleg 34 százalékot tesz ki az előfizetéses mobilosok aránya.
Az árbevételben megfigyelhető 5,25 százalékos növekedés az előfizetéses partnerek magasabb arányának és az élénkebb forgalomnak köszönhető. Az ARPU-index – egy felhasználóra jutó átlagos árbevétel – 3,16 százalékos csökkenésének hátterében a folyamatos áresés és a hívásvégződtetési díjak csökkentése áll: jelenleg egy ügyfélre valamivel több mint ötezer forint jut évente. A közvetlen költségek az árbevétel-növekedés mértékénél kisebb ütemben emelkedtek, főként a csak SIM-kártyás (készülék nélküli) értékesítések élénkülése miatt. Az üzemi költségek – azon belül is a viszonteladói jutalékok és a reklámkiadások – némiképp emelkedtek az első kilenc hónapban, azonban a javuló hatékonyság mellett az inflációnál kisebb mértékű költségnövekedés volt érzékelhető. A Pannon GSM Budapesten kívül, a nagyobb vidéki városokban és a Balaton körül is tovább építette EDGE technológiát támogató hálózatát. A harmadik negyedév végén a magyar lakosság több mint 45 százaléka fért hozzá ehhez a rendszerhez.
