Elkészült Magyarország legnagyobb premixexportőrének, az Agrofeed Kft.-nek szalkszentmártoni premix- és keveréktakarmány-gyártó üzeme, amelyet október 21-én adnak át – értesült lapunk. A beruházás nyomán létrejövő saját üzem lehetőséget teremtett arra, hogy a társaság összes termékét maga gyártsa, eddig ugyanis bérgyártatást végeztettek.
A korábban a Bábolna Takarmányipari Kft.-ben tulajdonos Fritz György érdekeltségébe tartozó cég mostantól európai viszonylatban is igen korszerű, holland premix- és keveréktakarmány-gyártó technológiával és minőségbiztosítási rendszerrel rendelkezik. A beruházás költsége 890 millió forint, mivel azonban a telephelyet 140 millió forintért vették, együttesen a kiadás meghaladja az 1 milliárd forintot. A fejlesztéshez 278 millió forint támogatást sikerült igénybe venni az Agrár- és Vidékfejlesztési Operatív Program (AVOP) keretében. Az üzem évente 60 ezer tonna takarmányt és takarmánykoncentrátumot, valamint 25 ezer tonna takarmánypremixet tud előállítani bármilyen állatfaj (baromfi, sertés, szarvasmarha, juh, nyúl) számára. Az üzemben vonalkódos alapanyag- és késztermék-beazonosító és készletnyilvántartó rendszer működik, amely ma még Nyugat-Európában sem gyakori és lehetővé teszi a gyártás és értékesítés során a biztonságos nyomon követést. A győri központú Agrofeed Kft. 100 százalékos magyar tulajdonú vállalkozás, vezető munkatársai tíz éve dolgoznak a magyar és az európai piacokon. A magyar takarmánypiacon 2001-ben új szereplőként megjelent társaság eddig dinamikusan fejlődött, értékesítése évről évre jelentősen növekedett és 2005-re meghatározó szereplője lett a piacnak. A cég árbevételének fele exportból származik.
