BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapestre hozza központját a finn Elcoteq

2005. szeptember 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Európai részvénytársasággá alakul és Budapestre helyezi európai központját a finn elektronikai cég, az Elcoteq, hogy közelebb kerüljön partnereihez. A finn elektronikai termékeket gyártó társaság választása azért esett Budapestre, mert szeretne földrajzilag közelebb kerülni partnereihez, akiknek többsége Magyarországon és a környező országokban található. Ezenkívül Magyarország kedvező gazdasági környezetet kínál a központ létesítéséhez, ahogyan legnagyobb, pécsi gyára működéséhez is. Az Elcoteq 2004 és 2008 között 54 millió euró értékű beruházást valósít meg Pécsett. A gyártóberendezéseket érintő fejlesztés hétszáz új munkahely megteremtését teszi lehetővé a jelenleg mintegy 4800 embert foglalkoztató gyárban.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet