BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötmilliós bírság a Napi Ásznak

2005. szeptember 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a fogyasztók megtévesztése miatt 5 millió forintra bírságolta a G-Publishing Kft.-t, a Napi Ász című bulvárlap kiadóját. A GVH közleménye szerint a kiadó hirdetései jogsértőek voltak, mert a Napi Ász pénteki lapszámaihoz négy héten át plusz 99 forintos felár mellett mellékelt DVD-nek nevezett felvétel nem DVD, hanem VCD formátum volt. A versenyhivatal határozatában azt is jogsértőnek találta, hogy a lapot „verhetetlen áron” szövegezéssel reklámozták. A GVH megállapítása szerint a bulvárlappiac jellemzője, hogy fogyasztói nem feltétlenül „márkahűek”, a vásárlói döntést nem előzi meg hosszas keresés. A választást erőteljesen befolyásolhatja a címlap, továbbá egy-egy nyereményjáték vagy ajándékakció, amely jelentősen növelheti az eladási példányszámokat.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet