Ha szeptember 13-án sem zárul le a motorvonattender, a MÁV-nak szembe kell néznie egy újabb, igen jelentős kiadással. Amennyiben ugyanis nem kezdődhet el az új vonatok beszerzése, a régi szerelvények vontatása, illetőleg a rendes és a rendkívüli javítások költsége havonta meghaladhatja a 120 millió forintot, ami éves szinten 1,5 milliárd forint veszteséget jelent a vasúttársaságnak – mondta a FigyelőNetnek Kisteleki Mihály, aki a 30 plusz 30 vonat beszerzésére kiírt közbeszerzési pályázat vasúti szakértője is volt, korábban pedig a MÁV Fejlesztési és Kísérleti Intézetét igazgatta. Holnap hirdet ugyanis ismét eredményt a Közbeszerzési Döntőbizottság a több mint 100 milliárd forint értékű motorvonattender ügyében. Amennyiben azonban a testület a tender újbóli kiírása mellett döntene, az új vonatok érkezése igencsak elhúzódhat. A MÁV-nak továbbá arra is fel kell készülnie, hogy az általa kiszámolt 120 milliós összeg akár még több is lehet, mert az energiahordozók világpiaci ára tartósan magas szinten marad – tette hozzá Kisteleki.
