BUX 139094.01 -0,15 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Esélyteremtő diákhitel

2005. szeptember 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az alacsonyabb jövedelmű családok gyermekei jóval nagyobb arányban vettek fel diákhitelt, közel 50 ezren pedig e nélkül nem tudták volna tanulmányaikat befejezni – ismertette Csillag Tamás, a Diákhitel Központ Rt. (DK) vezérigazgatója a Tárki reprezentatív felmérésének eredményeit. Csillag szerint mindez azt bizonyítja, hogy a hallgatói hitelrendszer megfelelően teljesíti társadalmi küldetését.
A sajtótájékoztatón Ekler Gergely, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnöke is hasonlóan nyilatkozott. A Tárki-kutatásból egyébként az is kiderült, hogy az egyetemisták és főiskolások havonta átlagosan 70 ezer forintot költenek, az előző tanévben pedig a diákhitel lehetőségével élő tanulók bevételeinek mintegy 30 százalékát biztosította a kölcsön. Ez az arány pedig a diákhitel határának emelésével Csillag várakozása szerint 35 százalékra nőhet.
A DK a 2004/2005-ös tanévben több mint 106 ezer diáknak folyósított fejenként átlagosan 213 ezer forintot. A kihelyezett hitelek állománya június végén megközelítette a 85 milliárd forintot. Ekkorra már 54 ezer fölé emelkedett a törlesztésüket megkezdők száma. A vezérigazgató emlékeztetett arra, hogy a diákhitel már a mostani kamatcsökkenés előtt is a legkedvezőbb szabadon felhasználható forinthitelnek számított, amelynél kiváló a törlesztési fegyelem.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet