BUX 139446.41 0,1 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csányival és Rothschilddal bővült a TriGránit

Megvált a TriGránitban lévő részesedésétől az AIG-csoport és az EBRD. Az ingatlanfejlesztő társaság papírjainak negyedét Csányi Sándor és Nathaniel Rothschild vásárolta meg.

2005. augusztus 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az üzleti élet két jelentős személyiségével, Csányi Sándorral, az OTP Bank Rt. elnök-vezérigazgatójával és Nathaniel Rothschilddal, Lord Jacob Rothschild fiával és képviselőjével, az Atticus Capital elnökével és résztulajdonosával bővült a TriGránit Rt. részvényeseinek köre. A két befektető összesen 25 százalékot vásárolt az ingatlanfejlesztő cégben: Csányi a részvények 10 százalékát, míg Rothschild a papírok 15 százalékát szerezte meg. Az üzletembereket az AIG-csoport találta meg, mivel zárt végű alapja, a TriGránitban 20 százalékot birtokló AIG New Europe Fund lejárt, s értékesíteni kellett befektetéseit – mondta lapunknak Nyúl Sándor, a TriGránit operatív vezérigazgatója.
Emellett megvált 9 százalékos pakettjétől az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) is, amely nem szakítja meg teljesen kapcsolatát a vállalattal, csupán ezentúl az egyes beruházásokra létrehozni tervezett projektcégekben szerez majd tulajdonrészt. Az EBRD részvényeiből a fennmaradó 4 százalékot a TriGránit legnagyobb tulajdonosa, Demján Sándor vásárolta meg. Az említett befektetők mellett jelentős, 20 százalékos részesedése van a vállalatban Peter Munknak, az amerikai ingatlanfejlesztő társaság, a Trizec Properties meghatározó tulajdonosának. Nathaniel Rothschild a tranzakcióval kapcsolatban elmondta: már hosszú ideje érdeklődtek közép-európai befektetések és a régió ingatlanpiaca által kínált lehetőségek iránt, s örülnek, hogy végül egy olyan vállalatba sikerült befektetniük, amelynek amellett, hogy tíz országban már jelen van befejezett projektekkel, jelenleg közel 2 milliárd euró értékű beruházása vár megvalósításra.
Rosszul sikerült brit és német befektetései miatt a Trizec 2003 elején kivonult Európából. A vállalat kelet-európai beruházásait összefogó TriGránit már elkészült, és a West End Rt.-be, valamint a Gránit Holding Rt.-be kiszervezett ingatlanjait a Demján Sándor és a menedzsment tagjai által létrehozott konzorcium vásárolta meg. Ezzel párhuzamosan gazdát cseréltek a folyamatban lévő beruházások is, vagyis maga a TriGránit, amelynek a Trizec kezében lévő részvényei Demján Sándorhoz és Peter Munkhoz kerültek (NAPI Gazdaság, 2003. február 24., 4. oldal).

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet