BUX 139250.46 -0,04 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötvenmilliárdot költenek a tömegközlekedés fejlesztésére

2005. március 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén és jövőre újabb ötven alacsonypadlós Volvo-busszal gyarapodik a BKV járműparkja. A Volvo-buszok – áfa nélkül – egyenként 65,5 millió forintba kerülnek – jelentette be tegnap Demszky Gábor főpolgármester. Felújítják idén a Baross téri, a Batthyány téri és az Astoria metróállomásokat, a Deák tér és a Stadionok állomás között leszigetelik a bal oldali alagutat, a jobb oldalit pedig átépítik. A munkálatokat június 11. és augusztus 19. között végzik. A főpolgármester elmondta azt is, hogy idén az önkormányzat a folyamatban lévő beruházásokon túl 12 milliárd forinttal segíti a BKV-t, a tömegközlekedés fejlesztésére pedig összesen 50 milliárd forintot költenek.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet