Annak ellenére, hogy a tavalyi gyógyszerár-befagyasztás miatt a vártnál rosszabbul alakult az árbevétele és üzemi nyeresége, piacvezető szerepre tör a Béres Rt. – mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Major Ferenc, a cég vezérigazgatója. Az előzetes adatok szerint a társaság tavalyi árbevétele 4,858 milliárd forint, az üzemi nyeresége 870-880 millió forint volt. Ezek azonban jelentősen elmaradnak a várttól: az árbevétel mintegy 700 millió, az üzemi nyereség mintegy 300 millió forinttal – elsősorban a gyógyszerárak tavaly áprilisi befagyasztásának következtében. Mint azt Major elmondta, a társaság jelenleg három szegmensben – immunerősítők, multivitaminok és mono-C-vitaminok – piacvezető.
Az uniós csatlakozás kapcsán – illetve az ezáltal megváltozott élelmiszertörvény miatt – a gyógyszerek és gyógyhatású készítmények piaca mellett, a társaság élelmiszer-kiegészítők gyártásába kezdett. Tavaly októberben tíz új ilyen termékkel jelentek meg, amelyek három hónap alatt összesen 200 millió forintos bevételt hoztak. Idén további négy élelmiszer-kiegészítőt vezetnek be, éves szinten pedig minimum 800 milliós árbevételre számít ebből a vezetőség. Az új készítmények közel 200 millió forintos költséget jelentettek. A Béres Rt. jelenleg 45 készítménnyel van jelen a magyar piacon, és várhatóan az év közepén Romániában is megjelenik több termékük. A társaság 2005-ben 5,7 milliárdos árbevétellel és 1 milliárd forint körüli üzemi nyereséggel számol.
