A Sweet Point Édesipari Kft. a tervek szerint öt éven belül megduplázza árbevételét – mondta lapunknak Horváth Imre, a társaság tulajdonosa és ügyvezetője. A cég tavalyi árbevétele csaknem 4 milliárd forint volt, az idei üzleti tervben már 5,2 milliárd forint szerepel, s öt éven belül el akarják érni a 10 milliárd forintos árbevételt. Erre több okból is van esély, a kizárólagos magyar tulajdonú vállalkozás tíz éve átadott gyárában például még jelentős szabad kapacitás van. Ráadásul az akkoriban zöldmezős beruházásként létesített, városszéli üzem további bővítésének sincs területi akadálya. Hozzávetőleg 7-8 milliárdos árbevétel eléréséhez tehát elég lesz a „szunnyadó” kapacitások beindítása, valamint a jelenleginél is hatékonyabb munka. Az eszközpark, illetve a kapacitás némi növelésének azonban csak akkor nem lesznek akadályai, ha a cég nyereségszintjét – ami az iparág átlagát az elmúlt években mindig meghaladta – némileg még sikerül emelni. Ehhez ugyanakkor az is szükséges, hogy a cég és hazai versenytársai „konszolidált piaci munkát” tudjanak folytatni a nagy kereskedelmi láncokkal.
A Sweet Point idén sem száll be a tömegáruk gyártásába: évek óta igyekeznek elkerülni, hogy ezen a piacon versengjen, ezért az elmúlt években inkább prémium termékeket kínáltak. A tíz évvel ezelőtt nemzetközi díjat nyert szaloncukrok választéka három újabbal szaporodott: gyümölcsössel, dióssal, mandulás-marcipánossal. Ezek a termékek csokoládéval készülnek, praliné minőségben, amelyet az „illetékes” EU-direktíva is külön fogalomként határoz meg. Mohos szerint az idényáruk kínálata egyre határozottabban két csoportra válik: az igényes termékek között a csokoládés termékek részaránya nő, az igénytelen termékek pedig lassan „belefulladnak” az árromboló versenybe, mert a fogyasztók mindinkább elfordulnak a silány portékáktól.
