BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Sykes nyerte a Samsung ügyfélszolgálati tenderét

2004. december 19. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Sykes Közép-Európa Kft. nyerte el a közelmúltban a Samsung teljes magyarországi termékportfóliójához kapcsolódó call center létrehozására és üzemeltetésére kiírt pályázatot. László György, a Sykes regionális vezérigazgatója lapunknak úgy nyilatkozott: a háztartási gépek, a szórakoztató elektronikai termékek esetében több területen is piacvezető, mobiltelefon-forgalmát évente közel megháromszorozó Samsung, a magas szolgáltatási szint mellett a napi kapcsolattartást is elvárja call center szolgáltatójától. Ennek következményeként a Sykesnál azzal számolnak, hogy két éven belül közel száz munkatársat képeznek ki és foglalkoztatnak a dél-koreai cég igényei szerint. Az első csoport közel nyolc hétig tartó betanítása már be is fejeződött.
A call centerek, valamint az outsourcing ügyfélszolgálati megoldások területén világpiaci vezető Sykes magyarországi leányvállalata öt évvel ezelőtt jelent meg a piacon és az eltelt időszakban nyolcmillió eurós befektetést hajtott végre Budapesten. A jelenleg 600 alkalmazottat foglalkoztató budapesti regionális központ ügyfelei között található például a Nokia, a Motorola, a Malév, a Hewlett-Packard, az Elemű a Samsung Electronics vagy a Főgáz Rt. is. A folyamatos fejlődés eredményeként a közelmúltban átadtak egy 3100 négyzetméteres központot. László György szerint a növekedési reményeket megalapozza, hogy a piackutatók az elkövetkező évekre akár 30-40 százalékos növekedést is jósolnak ezen a területen.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet