Lendületben van a Délhús Rt. – összegezhető a belföldi húspiac 14 százalékát magáénak tudó társaság helyzete. A cég a Baranya megyei Alsómocsoládon húsz új munkahelyet teremtő új szárazárugyártó üzemének keddi átadását követő sajtótájékoztatón Thomas Jobban, a társaság igazgatóságának elnöke emlékeztetett arra, hogy 1995–2003 között nominálértéken 6 milliárd forintot ruházott be a cégbe az előző tulajdonos, az elmúlt 18 hónapban pedig – amióta a céget Jobban megvásárolta – további 3 milliárd forint értékű fejlesztés történt. Az elmúlt másfél évben továbbá a vállalat foglalkoztatotti létszáma 950 főről 1380 főre bővült.
Az új többségi tulajdonos ugyanakkor már nem Thomas Jobban, hanem – mint azt a NAPI Gazdaság korábban megírta – Csányi Sándor, az OTP Rt. elnök-vezérigazgatója lesz. Csányi Sándor a tájékoztatón ezt be is jelentette, de még csak „majdnem tulajdonosként” nyilatkozott, mivel a szerződést már aláírták, a részvényeket azonban még nyomtatják, miután a korábbi kivásárló cég egyesült a Délhús Rt.-vel. Csányi Sándor reményei szerint az ügylet 2-3 héten belül, még az idén lebonyolódik.
A próbaüzemben már egy hete működő alsómocsoládi gyár kapacitása 8-9 ezer tonna, ebből a szárazáruké (például szalámi, kolbász) 5 ezer tonna, mivel utóbbi az egymilliárd forintos fejlesztés nyomán 2,5 ezer tonnával bővült. Ennek kapcsán a három termelési központtal (Pécs, Baja, Alsómocsolád) működő vállalat új termékcsaláddal is előrukkolt. Kovács László, a cég elnök-vezérigazgatója kiemelte, hogy a cég bajai üzemének 35 ezer tonnás gyártási kapacitása az alsómocsoládi üzemével együtt már meghaladja a 40 ezer tonnát, ami kiemelkedő nagyságrendű Közép-Európában. A Délhús Rt. jövőre 35 milliárd forint árbevételt vár az idei, előreláthatóan 30 milliárd forint után.
