Dunaújváros önkormányzata eladta a tulajdonában levő Dunaferr-részvényeket, a társaságot privatizáló Donbass-Duferco Konzorciumnak – írja az origo.hu. Az egyenként 5091 forint névértékű Dunaferr Dunai Vasmű Rt. törzsrészvényeket a Donbass-Duferco Konzorcium kijelölt tagja, a Kundax AG vette meg összesen 500 millió 15 ezer 416 forint értékben. A Dunaferr Rt. privatizációja részeként szeptemberben végrehajtott tőkeemelést követően az önkormányzati részvények aránya 5,59 százalékra csökkent. Ezzel együtt a Dunaferr Rt. vállalta, hogy a jövő évtől kezdődően, öt éven keresztül évi 200 millió forint pénzbeli támogatást biztosít, összesen egymilliárd forint értékben az önkormányzat - feladatainak megfelelő célt szolgáló - szervezeteinek. A támogatás kizárólag közhasznú, vagy kiemelten közhasznú szervezeteknek lesz adható.
