BUX 139324.09 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átadták a SCA Kft. győri gyárát

2004. december 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pénteken Győrben átadták az SCA Packaging Hungary Kft. új üzemét. A győri beruházás – ahol csomagolóeszközöket gyártanak majd – egy 9000 négyzetméteres bérelt üzemcsarnokban valósult meg. Az átalakítást öt hónap alatt végezték el, ami csaknem háromszázmillió forintot vitt el a beruházás 2 milliárd forintos összköltségéből. A fejlesztéshez 150 milliós Smart-támogatást is kaptak. A győri üzem egyben magas színvonalú nyomda is lesz.
A SCA Packaging Hungária Kft. a svéd SCA holland leányvállalatának 100 százalékos tulajdona. Magyarországon eddig 23 millió eurót, mintegy 5,5 milliárd forintot ruházott be. Jelenleg a győri üzem a legnagyobb értékű gyáruk, míg a legtöbb dolgozót Nagykátán, nehézáru-csomagolóeszközöket előállító gyárukban foglalkoztatják. Győrött jelenleg 40 főt alkalmaznak, de ezt másfél éven belül szeretnék megduplázni csakúgy, mint a jövő évre tervezett 2,0–2,2 milliárdos árbevételt. A magyarországi leányvállalat egyébként tavaly 7,4 milliárdos árbevételt ért el, ami az idén már meghaladja a 9 milliárdot, jövőre pedig 11-12 milliárdos forgalommal számolnak. A cég megrendelője például a Flextronics, a Samsung, a Nokia, az IBM és a Siemens is.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet