BUX 139324.09 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább terjeszkedne a hazai gázpiacon az E.On Hungária

2004. december 1. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A német E.On konszern magyarországi vállalata, az E.On Hungária még ebben az évben többségi tulajdonra akar szert tenni két dunántúli regionális gázszolgáltatóban, a Kögázban és a Ddgáz-ban – írta a hvg.hu. Ezt kedden Berlinben egy német–magyar energiakonferencián Horváth Ferenc, a Magyar Energia Hivatal elnöke közölte. A konferencián kiosztott tájékoztató szerint az E.On Hungária a Kögázban jelenleg 31,23 százalékkal, a Ddgázban 49,99 százalékkal részesedik. A magyar szakember elmondta, hogy a (tulajdoni hányad alapján módosított) gázértékesítésből az E.On jelenleg 30 százalékkal veszi ki részét Magyarországon, s amennyiben többségre tesz szert a két dunántúli gázszolgáltatóban, az arány 37 százalékra nő. A részvényvásárláshoz az energiahivatal előzetes engedélye szükséges.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet