BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

„Minden lapbezárás dráma”

2004. november 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt négy évben a szerkesztőséggel közösen, összesen mintegy 2 milliárd forint veszteség felvállalásával folyamatosan azon dolgoztunk, hogy a Magyar Hírlap sikeres vállalkozás legyen. A lap bezárásával sajnos be kellett látnunk, hogy ez nem sikerült – mondta lapunknak adott interjújában Papp Béla, a pénteken megszűnt újságot tulajdonló Ringier Kiadó Kft. ügyvezető igazgatója. A kudarcot azzal magyarázta, hogy az elmúlt nyolc évben drasztikusan átalakult az országos politikai napilapok piaca. A szerkesztőség ajánlatát a lap átvételére nem érezték komolynak, ezért utasították el. Papp Béla szerint az összesen féloldalas ajánlat szinte semmilyen lényeges üzleti részletre nem terjedt ki. Azért is döntöttek a bezárás mellett, mert számításaik szerint a szerkesztőség által kért további héthetes megjelenés mintegy 40 millió forint veszteséget okozott volna, elsősorban a hirdetők elfordulása miatt. Az igazgató rágalomnak nevezte, és jogi eljárásokat helyezett kilátásba azokkal szemben, akik szerint tulajdonképpen a hivatalosan közel 50 százalékban a tulajdonukban lévő Népszabadságnak szánták a Magyar Hírlap piaci részesedését.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet