BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Módosították az M5-ös koncessziós szerződését

2004. szeptember 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar állam és az Alföld Koncessziós Autópálya (AKA) Rt. külföldi tulajdonosai aláírták az M5-ös autópálya építéséről és üzemeltetéséről szóló koncessziós szerződés módosítását, miután hétfőn az Országgyűlés többsége azt jóváhagyta - írta a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. A módosított szerződés értelmében a Kiskunfélegyháza-Szeged közötti autópálya-szakasz megépítése után 2006. január 1-jétől 2030-ig a magyar állam által fizetendő rendelkezésre állási díj évente 92,5 millió euró - mintegy 23 milliárd forint - lesz a korábbi 106 millió euró - 27 milliárd forint - helyett. Erről Csillag István, a közlekedési tárca vezetője számolt be egy keddi sajtótájékoztatón. Így az állam rendelkezésre állási díj címén huszonöt év alatt nominálisan mintegy 575 milliárd forintot fizet ki az AKA Rt.-nek, ami jelenértéken 209 milliárd forintot tesz ki. A miniszter kiemelte, hogy az AKA Rt. egyúttal aláírt a számára korábban hitelező négy pénzintézettel egy 750 millió euróra - 190 milliárd forintra - vonatkozó hitelszerződést is. Ezzel a magyar államnak megszűnt a korábban fennálló 500 millió eurós garanciavállalása arra a hitelre amit még a koncesszor vett fel a 90-es évek közepén és finanszírozta belőle az M5-ös I. szakaszának építését. A négy hitelező pénzintézet az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank, a CIB, az Espiritos Santos és a Westdeutsche Landesbank.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus
Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet