A cigaretta-nagykereskedelemi tevékenység megszűntével idén először alighanem megtörik a 20 egységből álló cash & carry hálózatot működtető Interfruct forgalmának évek óta egyenletes növekedési üteme. Az idei bevétel vélhetően a tavalyi 56,2 milliárd forint körül alakul. Ez egyébként még így is kedvező eredmény, hiszen idén nagyjából három milliárd forint forgalomkiesést okozott a német Tengelmann-csoporthoz tartozó magyar leánynak a British American Tobacco (BAT) Magyarország dohány-nagykereskedelmi rendszeréből való kiszállás. Az Interfruct a Mol-töltőállomásokat látta el szerződésének lejártáig, vagyis 2003-ig a BAT termékeivel.
Magyar Péter, a cég ügyvezető igazgatója szerint jó eredménynek számít a bevételek szinten tartása, hiszen a dohány-nagykereskedelmi rendszerből való kiesést a cash & carry piacon tapasztalt 7-8 százalékos átlagos visszaesés is tetézi. Ehhez a hipermarketek kiskereskedelmi részesedésének megállíthatatlan erősödése járul hozzá. A nagy alapterületű üzleteket működtető hálózatok miatt kisebb forgalmat bonyolítanak le az Interfruct által is ellátott független, kis alapterületű, kényelmi boltok. A cash & carry piac forgalmát csökkenti az is, hogy egyre több kis üzlet lép szervezett hálózatba (mint például a CBA-éba, a Coopéba vagy a Reáléba), így ezen beszerzési társaságok veszik át az élelmiszerboltok ellátását.
Az Interfruct azzal igyekszik kompenzálni a kiesést, hogy a beszerzési társaságok mintájára kidolgozta az árukiszállítási modelljét. A cég egységeit használja logisztikai központként, vagyis a megrendeléseket mindig a legközelebbi Interfruct-áruházból látják el.
