BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Borok hétvégéje következik a fővárosban

2004. szeptember 1. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szeptember elején a borászok megszállják a fővárost, népszerűsítve ezzel a magyar borkultúrát. Jövő héten, szeptember 9–12. között, a Felvonulási téren rendezik meg az első Magyarországi Borfalut, ahol 70 kisközség 200 bortermelője mutatja be termékét. A Miniszterelnöki Hivatal Magyar Területi és Regionális Fejlesztési Hivatala által is támogatott esemény, immár tradicionálisan a Várban rendezett borfesztivállal párhuzamosan fut. A két rendezvény között az a különbség, hogy míg a Várban levő eseményen a nagynevű borászok mutathatják meg, hogy mit tudnak, addig a Borfaluban a települések kapnak hangsúlyt.
Az 558 bortermelő településen 140 ezer regisztrált gazda, egyelőre nem jegyzett borász dolgozik, akik számára a rendezvény kiugrási lehetőséget jelent. Az 54 pavilonból épülő négynapos Borfalu célja nem csak a nedűk bemutatása, kóstoltatása, hanem a települések kultúrájának népszerűsítése is. A fővárosi borfesztivál-sorozatot a szentendrei „Villányi hétvége” teljesíti ki, ahol a villányi borpincészetek mutatkoznak be.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet