A korábbinál lassúbb ütemben, de tovább terjeszkedik Magyarországon a McDonald's. A cég 10-15 év múlva 150 éttermet működtet majd - írja a Figyelőnet az MTI-re hivatkozva. Az idei két üzletnyitás után 2005-ben egy új McDonald's nyílik majd, a cég távlati terveiben szereplő éttermeket autópályák, főútvonalak mentén és vidéki nagyvárosokban építik. Ugyanakkor jelenleg a legfontosabb feladat a meglévő egységek átformálása, felújítása. Az idén 850 millió forintot fordítottak beruházásokra. Jövőre ez az összeg csaknem a duplájára, 1,5 milliárd forintra nő. A meglévő üzletek átalakítását a McCafé hálózat kiépítésével együtt végzik, 2005-ben öt kávézót alakítanak ki a McDonald's éttermekben.
