Az Audi AG döntése szerint legkésőbb 2007-től Győrben készülnek az új TT modellek - erősítette meg lapunknak az Automotive News értesülését Joachim Cordshagen, az Audi AG sajtófőnöke. Azt azonban nem árulta el, hogy évente hány járművet szerelnek majd össze. A gyártás 1998-as kezdetétől június végéig több mint 280 ezer TT Coupe, illetve annak Roadster változata készült el a győri gyárban - nyilatkozta lapunknak Csémy Katalin, az Audi Hungaria Motor Kft. kommunikációs osztályának munkatársa. (Az utóbbi időben csökkent a kereslet az immár hatéves iránt - ami a modellváltást is előkészítette -, úgy tudjuk, idén körülbelül 25 ezer jármű gördül le a győri szerelőszalagról).
Joachim Cordshagen megjegyezte, hogy az új autót német-magyar együttműködésben gyártják majd. Így információink szerint a karosszéria Németországban készül, azaz ott történik a préselés, a lakkozás, s a lakkozott karosszéria kerül Győrbe, ahol az összeszerelést végzik. Mindezek mellett a magyar leány lesz felelős a minőségbiztosításért is.
Hosszú távon a motorgyártásra és -fejlesztésre fókuszálnak az Audi győri gyárában, ám Martin Winterkorn, az Audi AG igazgatótanácsának elnöke a NAPI Gazdaságnak néhány hete már úgy nyilatkozott, hogy a magyarországi járműgyártást sem zárja ki. (NAPI Gazdaság, 2004. június 25., 1. oldal). Annak idején a TT-k gyártása miatt az Audi 70 millió német márkás beruházást hajtott végre Győrben, ami magában foglalta a 35 ezer négyzetméteres gyártócsarnok kialakítását, a gyártóberendezések és az infrastruktúra kiépítését is. A Porsche Hungaria sajtóosztályától kapott információ szerint az Audi TT Coupe és Roadster változataiból 1998-tól napjainkig összesen 145-öt vásároltak az itthoni Audi-szalonokban. E modellek közül az alapváltozat jelenleg mintegy 9,4 millió forintba kerül, a legnagyobb teljesítményű és legjobban felszerelt típus ára pedig meghaladja a 16 milliót.
