Az Erste és a Postabank június 25-i egyesülési közgyűlésén hozott határozatok értelmében dematerializálják az Erste Bank Hungary néven tovább futó pénzintézet részvényeit. A bank a részvényátalakítást úgy időzítette, hogy a „váltás” szeptember 30-án, már az egyesüléshez szükséges engedélyek beszerzése után jöjjön létre. A jelenlegi Erste Bank-részvényeseknek július 26. és szeptember 29. között van lehetőségük a papírokat benyújtani átalakításra. A közgyűlési határozatoknak megfelelően az egyesült társaságban a korábbi Erste-részvényesek egy 3918 forint névértékű törzsrészvényükért cserébe 2932 darab, az egyesült bank által kibocsátott 1 forint névértékű, dematerializált törzsrészvényt kapnak. A be nem nyújtott részvényeket érvénytelennek nyilvánítják, a helyükbe lépő dematerializált részvényeket a bank hat hónapon belül értékesíti.
