BUX 139506.72 0,15 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az igazgatóság képviselheti a Parmalatot a „névperben”

Érdemi tárgyalás nélkül elhalasztotta a Fejér Megyei Bíróság hétfőn annak a keresetnek a tárgyalását, amelyet két magánszemély adott be a bírósághoz: kérve a Parmalat Hungaria Rt. április végi tulajdonosi közgyűlésén született, a cégnév megváltoztatásáról szóló döntés módosítását.

2004. július 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnapi tárgyaláson az alperes részéről két meghatalmazott ügyvéd jelent meg, az egyik a Parmalat Hungaria Rt. igazgatóságának, a másik a felszámolónak volt a jogi képviselője. A két jogi képviselő egymással ellentétes kérelmeket terjesztett elő a Fejér Megyei Bírósághoz, ezért az intézménynek arról kellett döntenie, hogy a peres eljárásban az alperest ki képviselje. A bíróság tegnap kihirdetett végzése szerint a Parmalat Hungaria Rt. képviseletére az eljárás során a cég igazgatósága, illetve annak jogi képviselője jogosult, a képviseletből a felszámolót illetve annak ügyvédjét kizárta - tájékoztatta lapunkat Gieszné Boda Orsolya bírósági szóvivő.
A végzés ellen 15 napon belül van mód fellebbezésre, ha ez megtörténik, akkor a Fővárosi Ítélőtábla tárgyalja az alperes képviseletének személyéről szóló megyei bírósági végzést. Ha 15 napon belül nincs fellebbezés, úgy a végzés jogerőre emelkedik, s az érdemi tárgyalás új időpont kihirdetésével megkezdődhet.
Somogyi Ferenc felszámoló a bírósági végzésről - mivel folyamatban lévő ügyről van szó - nem kívánt nyilatkozni. Azt azonban elmondta, hogy péntekre összehívta a hitelezők találkozóját. A székesfehérvári találkozón a felszámoló egyrészt tájékoztatást ad a felszámolás jelenlegi helyzetéről és az idei üzleti tervről, másrészt várhatóan megalakítják a hitelezői választmányt.

Bognár Máté
Bognár Máté

Ez is érdekelhet