Hétfőn nyitották meg hivatalosan az ExxonMobil budapesti, regionális szolgáltató központját. A világ egyik legnagyobb vállalatának alkalmazásában jelenleg százhúsz fő van Magyarországon, ám a létszám decemberre négyszáz körülire nő. A budapesti központ az ExxonMobil európai érdekeltségei számára nyújt könyvelési és számviteli szolgáltatásokat. A beruházás összértéke 44 millió dollár.
Tavaly 93 milliárd forinttal emelkedett a General Electric magyarországi érdekeltségeit összefogó GE Hungary Rt. bevétele - írja az origo.hu az MTI-re hivatkozva. A társaság a múlt évben 391 milliárd forint árbevételt ért el a 2002. évi 298 milliárd és a 2001. évi 226 milliárd forint után. A növekedés elsősorban a turbinák és azok alkatrészeinek gyártásával és forgalmazásával foglalkozó Energy üzletág növekedésének köszönhető. A GE 1989 és 2003 között több mint 1,1 milliárd dollárt fektetett be Magyarországon és jelenleg 13,5 ezer embert foglalkoztat a GE Hungary Rt. üzletágaiban.
