Mintegy 1,5 milliárd forintos beruházás keretében biogázüzem épül Pálhalmán - írta az origo. Az Agrospeciál Kft. üzeme évente több mint 90 ezer tonna szerves trágyából és egyéb szerves anyagból négy-ötezer háztartás villamosenergia-ellátásához elegendő „zöld áramot” állít majd elő. Az üzem építését várhatóan ősszel kezdik és jövő őszre fejezik be. A beruházás megvalósítását évi 200-300 ezer euró értékű biogáz megvásárlásával támogatja az osztrák kormány is, amely a kiotói egyezmény keretében vállalta, hogy hozzájárul az üvegházhatást csökkentő projektek végrehajtásához.
