BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul az OTP-devizahitel

2004. június 30. szerda, 17:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A várakozásoknak megfelelően július elsejétől az OTP Bank is belép devizaalapú jelzáloghitelek piacára. Hegedűs Éva ügyvezető igazgató tájékoztatása szerint a lakáshiteleknél 2,99 százalékos svájcifrank-, valamint 4,25 százalékos eurókamatszintet határoztak meg, míg a szabad felhasználású jelzáloghiteleket 4,5, illetve 5,5 százalékos éves kamattal nyújtják. A kezelési költség az induláskor évi 3 százalék, a folyósítási jutalék a lakáshitelek esetén 1,5, a szabad felhasználású jelzáloghiteleknél 1 százalék. Mindkét konstrukcióban 30 millió forintnak megfelelő deviza a hitelplafon, ám míg a lakáshitelnél 3-25 éves a futamidő, a szabad felhasználású terméknél 1-10 év között mozog, amit csak termőföld vásárlásánál lehet 15 évre hosszabbítani.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet