Július elsejétől az OTP, az Erste/Postabank és az MKB hálózata mellett közel hétszáz takarékszövetkezeti fiókban is lehet Széchenyi kártyát igényelni, miután tegnap együttműködési megállapodást kötött a szövetkezetek ernyőbankjaként funkcionáló s mint ilyen, a közel 150 ezer szövetkezeti bankkártya kibocsátójának számító Takarékbank Rt. és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége. Krisán László, a kártyaprogramot irányító KA-VOSZ Rt. vezérigazgatója szerint a kis- és középvállalkozások számára megújuló hitelkeretet biztosító kártyából eddig 16,7 ezer darabot bocsátottak ki, míg a folyamatban lévő igénylések száma eléri az 1600-at. Július elsejétől a Széchenyi kártya újdonsága lesz az is, hogy – a már legalább egyéves kártyamúlttal rendelkező ügyfelek számára – a 10 millió forintos hitelkeretet biztosító kártya is igényelhetővé válik.
