Nem kizárt, hogy francia mintára a magyarországi Auchan építi meg a legnagyobb honi benzinkutat a legnagyobb hipermarket után - mondta tegnap Jean-Paul Filliat, az Auchan Magyarország ügyvezető igazgatója. A cég folytatja saját márkás töltőállomásainak telepítését. A következő két kutat Csömörre és Dunakeszire tervezik - mondta az ügyvezető. Beszámolója szerint a jelenleg nyolc egységet működtető áruházlánc tavaly 135 milliárd forint nettó árbevételt ért el. Ez évre két számjegyű forgalomnövekedést vár, s a tervekben 200 milliárd forint forgalom szerepel.
A cég idén egyetlen áruházat nyit, jövőre azonban két-három építésével számol. A kilencedik, 14 ezer négyzetméter alapterületű üzletét Dél-Budán, a GRC Hungária Kft. beruházásával épülő Savoya Parkban nyitja meg. Filliat ismét megerősítette, hogy a magyar cég 2008-ra 18-20 egységből álló hálózatot kíván működtetni, amelyet úgy szeretne elérni, hogy 2005-től évenként legalább egy, legfeljebb három hipermarket építésébe kezd. Így minden évben 15-20 milliárd forintos befektetéssel számol. Az ügyvezető lapunk kérdésére elmondta, középtávú terveik között nem szerepel kis alapterületű üzletlánc kiépítése, a stratégia továbbra is a nagy hipermarketek telepítése.
