A rendőrség csalás gyanúja miatt őrizetbe vette Balázs Lászlót, a Baumag Szövetkezet elnökét – közölte Tóth Gábor, a BRFK alezredese. Az őrizetbe vételt az az igazságügyi könyvszakértői részvélemény tette lehetővé, amely alátámasztotta azt a felvetést, hogy a Baumagnál bűncselekmény történt. Az alezredes szerint a csalást a szövetkezet azzal valósította meg, hogy a tagok által befizetett pénzeket tőketartalékként könyvelte el, amelyből üzletrésztőkét képzett. Miután azonban a pénzbefizetőkkel az üzletrészjuttatás mellett üzletrész-visszavásárlási szerződést is aláírtak (amely már a beígért kamatot is tartalmazta) egyértelmű lett, hogy nem véglegesen a szövetkezetre bízott pénzről van szó. Márpedig mind a számviteli, mind a szövetkezeti törvény tiltja, hogy a nem véglegesen átadott összegeket tőketartalékba helyezzenek. A rendőrség az őrizetbe vétel mellett kezdeményezte Balázs Lászlónak és családtagjainak, illetve a Baumag cégcsoport valamennyi – több mint száz – ingatlanjának zár alá vételét és megtette a szükséges biztonsági intézkedéseket – mondta el az alezredes, aki nem tartja kizártnak, hogy az ügyben további személyeket is meggyanúsítanak.
