A tanév utolsó diákhitel-folyósítási napján 489 új hitelezettnek utalt pénzt a Diákhitel Központ Rt. A társaság így - az újaknak és a többi, a hitelt nem egy összegben igénylő hallgatónak - a most folyósított 1,2 milliárd forinttal együtt a 2003/2004-es tanévben összesen 24,6 milliárd forintnyi hitelt adott. A kiutalt kölcsönösszeg 3 milliárd forinttal haladja meg az előző, 9,5 milliárd forinttal a 2001/2002. tanévit. A diákhitelrendszerben az ebben a tanévben csatlakozott 32 622 hallgatóval együtt már több mint 160 ezren vesznek részt, közülük több mint 30 ezren már a törlesztési időszakban vannak. A még hallgatói jogviszonyban álló diákhitelezettek a felsőoktatásban tanulók 36,1 százalékát teszik ki.
