Magához tért az Est Média Kft. a taxizás világában átélt viharos tavalyi kalandja - a semmi perc alatt megszűnt Est.Taxi csődje - után. A társaság évente 9-10 állandó kiadványt jelentet meg, a beltéri reklámpiac meghatározó szereplője. A talpra állást jelzi, hogy a cég 2004 első negyedében 5 százalékkal növelte lapjaiból származó listaáras forgalmát, és tavaly bevezetett szigorúbb barterpolitikájának köszönhetően 25 százalékkal hizlalta úgynevezett net-net bevételét. A vállalkozás vezetői egész évre 18 százalékos bővülést várnak. Az első negyedévben 13 százalékkal nőtt a beltéri reklámtevékenységből származó bevétel, e téren 25 százalékos gyarapodást terveznek az év egészére. A reklámpiac ez utóbbi szegmense évek óta két számjegyű bővülést mutat, ezért vásárolta fel tavaly az Est Média-csoport az e biznisz szakmai köreiben jól ismert OZone Kft.-t. Az Est.Taxi bukását követően a cég még tavaly rendezte pénzügyeit, így tiszta lappal vághatott neki 2004-nek - válaszolta lapunk kérdésére Bartucz László ügyvezető igazgató. Mint mondta, a sikertelen taxivállalkozás után jó darabig azokra az üzletágakra kívánnak koncentrálni, amelyekben piacvezetők.
