Az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) közgyűlésén a tagság úgy határozott, hogy válasszák szét a funkcionális és az operatív vezetői státust. Az OTSZ elnökévé a résztvevők Kiss Endrét, a Szigetvári Takarékszövetkezet elnök-ügyvezetőjét választották, aki korábban már irányította a testületet.
A közgyűléssel párhuzamosan ugyanakkor megjelent a pályázati kiírás az OTSZ ügyvezetői, illetve az Országos Takarékszövetkezeti Intézményi Alap (OTIVA) ügyvezető igazgatói állásának betöltésére. Mindkét vezetői posztra június 15-ig lehet jelentkezni. Szőke András, a két szervezet jelenlegi vezetője elmondta, természetes, hogy a két szervezetnek külön vezetőt keresnek. Szőke jelezte: ott lesz a pályázók között.
