BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincsen koncepciója Magyarországnak

2004. május 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nincs kitalálva Magyarország - mondta tegnap Hankiss Elemér a Central European Business Centre által rendezett Hogyan tovább? című, csúcsvezetőknek tartott kerekasztal-beszélgetésen. Hankiss szerint egyelőre senki sem alapozta meg a honi gazdaság világversenyben való helytállását, nincs olyan termék vagy szolgáltatás, amely ismét a „térképre írhatná” Magyarországot. Szerinte utoljára a kádári korszak fénykorában volt - akkor is csak félig - kitalálva az ország. A szociológus előadásának végén megválaszolatlan kérdésekben fogalmazta meg, mi az, amire szükség lett volna az elmúlt tizennégy év során az ország és a társadalom számára. Például a társadalmi béke megteremtését, a civilizáltabb közélet kialakítását, a tőkevonzás erősítését és a tőkefelszívó képesség fokozását hiányolta.
Kóka János, az Elender Rt. vezérigazgatója szerint valóban érezhető a magyar gazdaságban a bizonytalanság és a tétovaság. Ennek eredményeként a honi informatikai szektor néhány év alatt az OECD által évente készített versenyképességi lista 6. helyéről a 31.-re csúszott. Kóka szerint az informatikába fektetett forintok hatékonyabb felhasználásával és a hagyományosan jó honi szakterületek (például tervezés, biztonság, rajzfilmkészítés, karakterfelismerés) erősítésével látványos növekedést lehetne elérni a szektorban.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet