BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tavalyinál lassabban, de idén is bővül a háztartásigép-piac

2004. május 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elektromos háztartási gépek tavalyi forgalma elérte a 210 milliárd forintot, ami 22 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest - derül ki a GfK Piackutató felméréséből. Az előrejelzések szerint az ágazat bővülése az idén is folytatódik, ám a várakozások szerint a tavalyinál kisebb mértékben, már csak 5 százalékkal nő a piac. Azt azonban egyelőre nem lehet megjósolni, hogy meddig tarthat a pozitív tendencia.
A Közgáz-Gfk Fogyasztói Bizalomindex kilencéves történetében most márciusban mondta a legtöbb megkérdezett, hogy érdemes nagy háztartási gépet vásárolni. A felmérés szerint a háztartások nagy része szívesen cserélné modernebb készülékre a hűtőszekrényét és a mosógépét. Emellett igen jelentős a mosogatógépek iránti érdeklődés is. Ez utóbbiból rendkívül alacsony a magyar háztartások ellátottsága, vagyis a gyártók mindenképpen dinamikus piacbővülésre számíthatnak 2004-ben ezen a területen.
Az elektromos háztartási gépek forgalmához szorosan kapcsolódik a szórakoztatóelektronikai piac volumene is. A GfK mérései szerint tavaly háromszor több DVD-t értékesítettek, mint 2002-ben. Ennek ellenére a háztartások mindössze kilenc százalékában van ilyen készülék. A gyenge ellátottság ellenére a DVD ma már nem számít luxusnak. A DVD mellett szinte minden digitális termék iránt óriási a kereslet és a tavalyi boom még nem ért a csúcsára.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet