A Takarékbank Rt. 411,5 millió forintot fizet ki osztalékként 2003-as 735 millió forintos adózott eredményéből - döntött a pénzintézet tegnapi közgyűlése. A 20 százalékos osztalék azt jelenti, hogy a takarékszövetkezetek rögtön megkezdték a bankrészvényekért fizetett összegek „visszaszedését”. Mint ismert, ez év elején hosszas tárgyalás után sikerült megállapodni a német DZ Bankkal a birtokában lévő 71,94 százalékos részvénycsomag megvásárlásáról. Lapunk korábbi információi szerint a vételár 28 millió euró. A takarékszövetkezetek eddig - két részletben - összesen 32,429 százalékos részvénycsomagot jegyeztek le, aminek vételára 3,15 milliárd forint körül mozog. Az immár 55,489 százalékos részvénypakettel szavazó takarékok ezek után saját számukra 228,33 millió forint osztalékot szavaztak meg, ami a befektetésük 7,2 százalékának azonnali megtérülését biztosítja. A Takarékbank közgyűlése az ernyőbank középtávú stratégiája jegyében meghatározta a bank 2006-ig terjedő főbb mutatóit. Eszerint a Takarékbank adózott eredményét minden évben legalább 100 millió forinttal kell növelni, így 2006-ra 1,1 milliárd forint a terv.
A részvényesi plénum az új tulajdonosi berendezkedésnek megfelelően alakította át a bank vezető testületeit: a kilenctagú igazgatóságba 5 tagot a takarékszövetkezetek, kettőt a DZ Bank, egyet az 5 százalékos részvénypakettjével már előzetesen jelzett módon a szövetkezetekkel együtt szavazó Allianz Hungária Biztosító delegál. A plénum 9. tagja a bank újraválasztott vezérigazgatója, Csicsáky Péter lett. Az ugyancsak kilenctagú felügyelőbizottságba a szövetkezetek 4 tagot delegáltak.
