BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fejleszti komáromi gyárát a Perlos

2004. május 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy 15 millió eurós, azaz közel 3,8 milliárd forintos invesztícióval további kilencezer négyzetméter alapterületű üzemcsarnokkal bővíti komáromi gyáregységét a Magyarországon 1999 óta jelen lévő finn Perlos Oyj. A vállalat a Nokiának precíziós műanyagokat, telefon-előlapokat és -hátlapokat, illetve más kiegészítő alkatrészeket készít. A mostani beruházás keretében az üzemcsarnokba egy új festő gépsort telepít, amely a tervek szerint 2005 első negyedében kezdi meg a gyártást.
A bővítés összefügg a Nokia idén januárban bejelentett 50 millió eurós fejlesztésével, amelynek eredményeként duplájára növeli komáromi gyáregységének kapacitását (NAPI Gazdaság, 2004. január 23., 5. oldal). A cég logisztikai szempontok alapján döntött a magyar bázis fejlesztéséről, s a tervek szerint innen látják majd el az európai mellett a közel-keleti és az afrikai piacokat is.
A Perlos legutóbb 2002-ben bővítette komáromi gyárát, akkor egymilliárd forintot költött üzemének fejlesztésére, melyet 12 ezer négyzetméteresre bővített. A korábbi logisztikai beruházás során közölték, hogy esélyt látnak a kapacitás bővítésére, ha a kereslet növekszik (NAPI Gazdaság, 2002. augusztus 27., 5. oldal).

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet